הטיפול הפסיכו-יוגי! למה שיחות טיפוליות לא מספיקות?

December 2, 2016

 

 

 

אני אהבתי ללמוד באוניברסיטה, שקיימת כמעט שבעה מאות שנים. הרגשתי, שאני חלק מהיסטוריה של אנשים שחיו עוד לפני, שהמקצוע שלי היה בכלל קיים. אכן חלק מהתאוריות, שלמדתי במשך שבע שנים, לא היו קיימות בכלל. פסיכולוגיה כפי, שרובנו מכירים אותה היום לא הייתה קיימת. פרויד, סקינר, רוג'רס , אנשים שאני מעריצה אותם, בשל גאונותם והבנתם את בני אדם לעומק, בכלל עוד לא היו בחיים. הרגשתי גאה, שאני לומדת במקום, שלימד כל כך הרבה אנשים לפניי.

הלימודים נתנו לי רקע היסטורי ותאורתי מעמיק, אך מעבר לכך הבנתי דבר אחד חשוב ביותר שמלווה אותי גם אחרי 10 שנים בתחום:

הטיפול הפסיכולוגי תמיד צריך לקחת בחשבון איפה אדם היה, איפה הוא היום ולאן הוא רוצה להגיע. להיות פסיכולוגית אומר להכיר מצד אחד את ההיסטוריה של המקצוע שלי ומצד שני ובעיני חשוב יותר להכיר את היסטוריית האדם, שיושב מולי. במילים אחרות להבין למה אדם הגיע אלי דווקא עכשיו ומה הנסיבות שגרמו לאותו אדם להבין שהגיע הזמן לפנות לעזרה. כדי לענות על השאלות האלו, אדם צריך להיות מסוגל להתחבר לעצמו. ניסיון של 10 שנים בפסיכולוגיה ו15 שנה ביוגה כתלמידה והיום כמורה ותלמידה, גרמו לי להבין ששיחות בלבד לא מספיקות. תרגילי נשימות/ תרגילי דמיון מודרך/ העלאת ריכוז והקשבה עצמית אצל מטופלים מעלה את הסיכוי לטיפול יעיל ואפקטיבי יותר לאורך זמן.

למה?

תרגילי נשימה/דמיון מודרך מעלים את ריכוז והקשבת האדם לעצמו, כי הוא מתחבר לחוויה רגשית - גופנית. כתוצאה מכן המחשבות נרגעות ויש מקום לשמוע את הרצון הרגשי- גופני האמתי. בנוסף אדם לומד להירגע ולהתמודד עם עומס וסטרס בחיי היומיום גם מחוץ למסגרת הטיפול. משמעות היוגה היא קודם כל לגלות את כוח הנשימה ויכולת הריכוז וההקשבה. לכן הטיפול הפסיכולוגי שלי עושה שימוש בעקרון הנפלא הזה.

לטיפול הפסיכו-יוגי 4 שלבים:

  1. אבחון פסיכולוגי – גופני

  2. הרכבת תוכנית טיפול מותאמת אישית על בסיס אותו אבחון ורצונות האדם שיושב מולי

  3. שיחות אחד לשבוע במשך 50 דקות אצלי בקליניקה כולל תרגילי נשימה/דמיון מודרך לפי הצורך ורק בהסכמתכם!

  4. משימות בין פגישות כדי לתרגל את הנאמר, כי ללא תרגול אקטיבי של הנאמר שינוי לא יכול להתגלות.

חשוב להבין שהטיפול הפסיכו-יוגי במהות שלו טיפול שמעודד תזוזה. כלומר אדם צריך לפעול באופן אקטיבי כדי להשיג שינוי.

אז למי טוב הטיפול הפסיכולוגי/הפסיכו-יוגי שלי?

הטיפול מיועד לגברים ונשים שמרגישים תקועים בזוגיות, עבודה, משפחה, משבר כלשהו ומחפשים לזוז מהמקום הזה לכיוון שמרגיש טוב נפשית – גופנית ומרגיע כתוצאה מכן את המחשבות. כל מי שרוצה פסיכולוגית, שתרכיב  תוכנית טיפול אישית ותעודד לשינוי מהיר, יעיל ואפקטיבי, כדאי לו לפנות אלי. אני פסיכולוגית שעובדת בשיתוף עם המטופלים שלי ואני מבטיחה לא רק לשבת בשקט ולהסתכל עליכם. מצד שני אני לעולם לא אגיד לכם מה לעשות ואיך לחיות. אני כן יעזור לכם להבין מה אתם רוצים ואיך אתם רוצים לעשות את השינוי. אז אם אתם מרגישים שהגיע הזמן לזוז מאיפה שאתם נמצאים צרו קשר עוד היום!

הילה נפתלי - פסיכולוגית -טל' 0532809660

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

  • Facebook Basic Square